Psi Fryzjer - Pytania i odpowiedzi

W jakim wieku szczeniak powinien po raz pierwszy odwiedzić fryzjera?

Rekomendujemy wizytę w salonie już po pierwszych szczepieniach na wściekliznę. Im szybciej zaczniemy przyzwyczajać pieska do odgłosów narzędzi wykorzystywanych podczas strzyżenia, do groomera, zapachów i atmosfery panującej w salonie groomerskim, tym szczeniaczek mniej będzie się stresował w przyszłości. Dorosły pies, który odpowiednio wcześnie i prawidłowo został wprowadzony do wizyt w salonie dla psów jest niezwykle spokojny i cierpliwy w trakcie pielęgnacji.

Co jaki czas piesek powinien przychodzić na wizytę?

Piesek powinien odwiedzić nasz salon przynajmniej raz na maksymalnie 2,5 miesiąca, jednakże wiele ras wymaga dużo częstszych wizyt. Poza wizytą w salonie, piesek powinien być systematycznie czesany i kąpany przez właściciela, aby utrzymać skórę i szatę w jak najlepszej kondycji i zdrowiu.

Czy pieski nierasowe potrzebują wizyt u fryzjera?

Każdy piesek, któremu rośnie okrywa włosowa potrzebuje wizyty u fryzjera dla psów. Poza tym, każdy pupil wymaga regularnej pielęgnacji - kąpieli, wyczesywania, obcinania pazurków - zarówno dla jego wyglądu, przyjemności z obcowaniem z czystym zwierzakiem, jak i dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Czy powinniśmy chodzić do fryzjera z pieskami z krótką sierścią?

Pieski z krótka sierścią w salonie fryzjerskim są kąpane i wyczesywane, co zapewnia komfort naszemu pupilowi, jak i właścicielowi, ponieważ pupil wraca do domu czysty i pachnący, a cała wyczesana sierść zostaje u nas w salonie, zamiast w domu na dywanie.

Dlaczego skołtuniona i sfilcowana sierść jest niebezpieczna dla psa?

Zaniedbanie obowiązku regularnego czesania psa skutkuje kołtunieniem się sierści, która z czasem przekształca się w filce - praktycznie nie do rozczesania. Należy pamiętać, że to nie tylko wyjątkowo nieestetyczny element u psa, ale również poważne zagrożenie dla jego zdrowia. Zaniedbany pies, borykający się z problemem kołtunów odczuwa skutki stanów zapalnych i odparzeń, spowodowanych kołtunami i wytworzeniem bezpośrednio nad skórą warstwy, która nie pozwala na prawidłową wentylację i oddychalność.

Czy mogę umówić psa na strzyżenie bez kąpieli?

Nie ma możliwości umówienia pieska na strzyżenie bez kąpieli. Spowodowane jest to chęcią zachowania higieny pracy oraz przygotowaniem włosa do strzyżenia. Podczas suszenia używamy różnego rodzaju suszarek i szczotek alby jak najdokładniej wypuczyć i wyprostować włos. Tylko w ten sposób przygotowany włos pozwala psiemu fryzjerowi na wykonanie idealnej fryzury.

Czy mogę przebywać w salonie w trakcie wizyty?

W trakcie strzyżenia nie ma możliwości aby właściciel został w zasięgu wyczuwalnym dla psa. Spowodowane jest to faktem, iż zachowuje się on o wiele grzeczniej i spokojniej bez właściciela. Jest wówczas znacznie mniej zestresowany. Dbamy w ten sposób o komfort wizyty i zapewniamy bezpieczeństwo pupilowi.

Jak długo trwa pielęgnacja psa w salonie?

Czas wizyty uzależniony jest od wielkości pieska, zachowania oraz kondycji jego szaty. Waha się, w przypadku ras małych, od 1 godziny do 1,5 godziny. W przypadku ras dużych i średnich od 1,5 do 3 godzin.

Mojemu psu zdarzało się ugryźć poprzednich groomerów. Czy mogę umówić go na wizytę?

Zawsze dajemy z siebie wszystko i próbujemy zadbać o każdego psa. Jeżeli pies staje się wyjątkowo mocno zestresowany i robi się niebezpiecznie - zarówno dla psa, jak i psiego fryzjera - przerywamy usługę. Nigdy nie wspomagamy się środkami farmakologicznymi i wykorzystujemy wyłącznie naszą wiedzę i doświadczenie w pracy z trudnymi psami. Za każdym razem omawiamy zalecenia do pielęgnacji Twojego psa i próbujemy znaleźć rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Czy publikujecie aktualności na portalu społecznościowym?

Zapraszamy do polubienia nas i obserwowania 👉 naszego fanpage'a na Facebooku

La Pompon - Psi Fryzjer La Pompon - Psi Fryzjer - Logo